Hallitus ja toimikunnat

Toiminnanjohtaja

Tarja Hartman
tj@psdiabetes.fi
Puh. 040 451 2700

Hallitus

Kausi 2017-2018

Lammi Pentti Helsinki
puheenjohtaja, nimenkirjoittaja
pentti.lammi@elisanet.fi

Parviainen Päivi Kirkkonummi
varapuheenjohtaja, nimenkirjoittaja
paivi.parviainen@eduskunta.fi

Härönoja Raija Helsinki
raija.haronoja@gmail.com

Piimies Kari Helsinki
kari.piimies@welho.com

Lassila Marita Espoo
marit.lassila@gmail.com

Tuppurainen Osmo Espoo
osmo.tuppurainen@hotmail.com

Aug Tiiu Espoo
tiiu.aug@hel.fi

Seppälä Marjo Vantaa
marjo.seppala@pp2.inet.fi

Hallikainen Pekka Siuntio
pekka.hallikainen@realia.fi

Saarnilehto Hannu Helsinki
varajäsen

Niskanen Väinö Vantaa
varajäsen

Toimikunnat alueilla

Helsinki

Mauno Härönoja puheenjohtaja
mauno.haronoja@gmail.com

Raija Härönoja taloudenhoitaja
raija.haronoja@gmail.com

Tuula Olander sihteeri, maanataikerhon vetäjä

Kaija Siltala vertaistuki, Malmin vertaistukikerhon vetäjä

Helli Gustaffson

Terttu Pulkkinen maanataikerhon toinen vetäjä

Espoo

Marita Lassila puheenjohtaja, rahastonhoitaja
marit.lassila@gmail.com

Sirpa Aarniolehto-Kotilainen sihteeri, edunvalvontavastaava

Jaakko Messala liikunta- ja tilavastaava

Markku Malmi liikunta- ja tilavastaava

Osmo Tuppurainen Betes-kahvilan vastaava

Paula Eerola verkostoitumisvastaava

Vappu Luhtajärvi vertaistukivastaava

Vantaa

Marjo Seppälä puheenjohtaja
marjo.seppala@pp2.inet.fi

Irma Laine varapuheenjohtaja
irmalaine@hotmail.com

Väinö Niskanen sihteeri
vainoj33@hotmail.com

Virpi Hilden rahastonhoitaja
virpi.hilden@pp2.inet.fi

Anja Heiniölä jäsen
anja.heiniola@gmail.com

Arja Leppänen jäsen
arja.leppanen@kolumbus.fi

Sirpa Toimela-Nyström jäsen
toysi1@live.com